login: hasło:

Absolwenci Wydziału Prawa 1969

Nasza praca

To nie pajsa tylko sprawność

 

Tak skromnie pisze

Radek Murzyn

Pamiętacie? Pisałam że „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. No to popatrzcie na Radka Murzyna – czyż nie potwierdza tego? Radek pięknie napisał o swojej pasji zastrzegając się skromnie, że to „tylko sprawność”.

Rozmowa z moim ciałem rozpoczęła się bardzo banalnie gdzieś około 2000 r. Nieopatrznie stanąłem na wadze, która z uśmiechem wycyferkowała mi wynik o wiele za duży jak na moje oczekiwania. Ponowne wejścia na wagę nie zmieniły jej ani o dekagram. Postanowiłem ją zmienić, tylko jak? Wybór padł na rower górski. I tak rozpoczęłam przygodę z jazdą rowerem po  górskich drogach. Pierwsza wyprawa rowerowa uświadomiła mi ,że moja kondycja jest gorsza niż równinna. Duch współzawodnictwa  z samym sobą zwyciężył i  po czasie walki z wagą i o kondycję zaczęłam wspinać się na Przełęcz Okraj 1055 m.n.p.m i cieszyć się szalonymi zjazdami z tej przełęczy. Zimą doszedł rower stacjonarny i narty, a latem marszobiegi po górskich leśnych drogach. Waga przestała kpić ze mnie swoimi cyferkami, a wbieganie na 4 piętro co dwa stopnie stało  się normalnością.

Nie uprawiam jogi tylko od kilku lat ćwiczenia gimnastyczne z jogi, joga wymaga samodyscypliny i wytrwałości a z tym bywa różnie. Początek spotkań z moim ciałem wyglądał przezabawnie bo w trakcie naszej rozmowy o somie Ania schwyciła dłonią za piętę i wyprostowała nogę jednocześnie pytając mnie czy jeszcze potrafię tak zrobić. Odpowiedziałem to przecież nie jest nic trudnego, schwyciłem się za piętę i nie wyprostowałem nogi. W taki oto sposób zaczęło się poznawanie własnych ograniczeń, które zafundował PESEL i lenistwo. Ostatecznie przekonałem własne ciało, że póki co, to jeszcze kieruje nim Psyche, która przecież jest nieśmiertelna. W załączeniu  przesyłam kilka fotek, do których namówiła mnie Renia, z zabawy własnym ciałem. Zapraszam do podobnych wygłupów.  Radek Murzyn

 

1 grudnia 2020

Galeria zdjęć

Więcej z działu "Nasza praca"...

 1. Piękna nieznajoma Tadeusza
 2. Hobby Radka
 3. Patrząc wstecz
 4. Pasja Tadeusza Wiśniewskiego
 5. Malowane przyrodą Doliny Baryczy
 6. Mój nałóg
 7. NA MOICH SCIANACH
 8. Zielona pasja
 9. To nie pajsa tylko sprawność
 10. Nasze pasje - Igłą malowane
 11. Nasze pasje
 12. Książki kolejnego pokolenia
 13. Praca i rodzina

Copyright © 2014 | Łukasz Parysek & Absolwenci Wydziału Prawa 1969